Oborové zaměření

Společnost Oakrey se věnuje vývoji software a hardware pro testování palubních systémů a ECU jednotek automobilů, vyvíjí nástroje pro analýzu sběrnic, měřící a řídící karty a zaměřuje se na způsoby realizace End-to-End testování. Mimo výše uvedené majoritní činnosti nabízíme obecný zakázkový vývoj elektroniky, firmware a software.

Historie

2016–⁠2017 - One man show

Společnost Oakrey byla založena v Brně v roce 2016. V té době se veškerá činnost firmy točila kolem vývoje HW a výroby prototypů DPS se specializací na vakuovou techniku. Celá firma sestávala z jednoho přeplněného pracovního stolu a jeho jednoho uživatele. Hlavním zákazníkem v té době byla společnost NenoVision.

2017–⁠2018 - Přes půl světa

V roce 2017 se trojice nynějších společníků rozhodla, že to dá dohromady a portfolio firmy se rozšířilo o vývoj SW a 3D tisk. Jeden se brzy potom vypravil na roční zkušenou do Číny na Huaghianbay v Shenzhenu sbírat zkušenosti do Hardwarového akcelerátoru HAX. V tomto období firma sídlila v Brně na Orlí v místě, které nemělo daleko od toho, aby bylo sklepem. V té době naše portfolio tvořil HW a SW pro End-to-End testování v automobilním průmyslu. Zákazníky byly společnosti Entry Engineering a Škoda Auto.

2018–⁠2019 - V lepším a větším

Z technických a kapacitních důvodů jsme se přestěhovali na Pekařskou v Brně a prostory jsme se pokusili přebudovat do důstojné podoby. Do týmu přibyl vývojář pro FW a první netechnický pracovník. A my se tak mohli začít naplno věnovat vývoji testovacích systémů, nerušeni účetnictvím a ostatními správními problémy a úkony.

2019–⁠2020 - V plném proudu a zase v novém

Do stávajících prostor na ulici Štursova v Brně jsme se přestěhovali v říjnu 2019 a tým se rozrostl o další tři členy. Kromě míst k sezení přibyly také nové prototypové dílny a laboratoře.  Vývoj začal nabírat na obrátkách a rozsah našich činností také. Začali jsme se věnovat analýze sběrnic a různým typům simulací a emulací.

2020–⁠2022 - Děláme v tom pořádek

Zkusili jsme si, jaké to je spolupracovat na dotačním titulu TAČR v rámci projektu Doprava 2020+ a naučili jsme se díky tomu spoustu nových věcí. Naší devízou stále zůstává software a hardware pro testování palubních systémů a ECU jednotek a analýzu sběrnic. Máme oddělení nákupu, grafičku. V poslední době se snažíme procesy učesat tak, abychom mohli získat certifikace pro řízení kvality a vývoje.

Zákazníci

Našimi zákazníky jsou nebo byli: Škoda Auto, Entry Engineering, Tatra Trucks, NenoVision a Consilia.